Forum EviL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Benim Annem Bir Melek

2 posters
YazarMesaj
DewiLx
Admin
Admin
DewiLx

Benim Annem Bir Melek Empty
MesajKonu: Benim Annem Bir Melek   Benim Annem Bir Melek EmptySalı Şub. 03, 2009 8:31 am

Benim Annem Bir Melek 1. Bölüm Özet

Neriman bütün ailesinin üzerine titreyen bir annedir. En büyük zaafı da küçük oğlu Çetin’dir. Çetin’in bir eş ve bir baba olması, Neriman’ın ona küçük bir çocuk gibi ihtimam göstermesine engel olamamıştır. Gelini Ece ne yaparsa yapsın, oğluna Neriman kadar iyi bakamayacaktır! Bu arada büyük oğlu Metin de yeni bir aşka yelken açmıştır. Sevgilisi Nalan ailesi ile tanışmak isteyince, Çetin ve Metin anneleri Neriman’dan uzak bir tanışma yemeği organize ederler. Yemekte sadece Çetin, Metin ve Çetin’in eşi Ece olacaktır. Baba Cahit de, melek anneleri Neriman’ı oyalamakla görevlidir.
http://www.forumevil.ru.tc
DewiLx
Admin
Admin
DewiLx

MesajKonu: Geri: Benim Annem Bir Melek   Benim Annem Bir Melek EmptySalı Şub. 03, 2009 8:33 am

Benim Annem Bir Melek - 2. Bölüm Özeti
Cahit’in aniden rahasızlanması, başta Neriman olmak üzere tüm aile üyelerini telaşlandırır. Cahit tüm tedavi önerilerinin reddedince çocuklar eve gizlice bir doktor sokmak için plan yaparlar. Neriman ise bir üfürükçüden medet ummaktadır. Tabii herkes gizli planını aynı anda harekete geçirince, ev bir panayır yerine döner. Sonuçta doktor da üfürükçü de başarılı olacaktır ama hiç kimsenin beklemediği şekilde!
DewiLx
Admin
Admin
DewiLx

MesajKonu: Geri: Benim Annem Bir Melek   Benim Annem Bir Melek EmptySalı Şub. 03, 2009 8:34 am

3. Bölüm Özet

Cahit’in aniden rahasızlanması, başta Neriman olmak üzere tüm aile üyelerini telaşlandırır. Cahit tüm tedavi önerilerinin reddedince çocuklar eve gizlice bir doktor sokmak için plan yaparlar. Neriman ise bir üfürükçüden medet ummaktadır. Tabii herkes gizli planını aynı anda harekete geçirince, ev bir panayır yerine döner. Sonuçta doktor da üfürükçü de başarılı olacaktır ama hiç kimsenin beklemediği şekilde!
DewiLx
Admin
Admin
DewiLx

MesajKonu: Geri: Benim Annem Bir Melek   Benim Annem Bir Melek EmptySalı Şub. 03, 2009 8:37 am

Ece’nin lise yıllarından bir arkadaşı adresini bulmuş ve ziyaretine gelmiştir. Kaynanası ile karşı karşıya oturduklarını görünce ona bir öneride bulunur. Kendi yaşadığı güzel bir sitede fiyatı oldukça makul daireler vardır ve Ece oturduğu daireyi satarak oradan bir daire alabilecektir. Böylece kaynanası ile karşı karşıya oturmaktan da kurtulacaktır.
Bu fikir Ece’ye de çok iyi gelir ve kocasını da ikna eder. Gazetelere ilanlar verilir ve Ece’nin oturduğu daire satışa çıkarılır. İlanları gören alıcılar eve bakmak için gelmeye başlarlar.
Bu arada olayları Neriman’a haber vermezler ve Ece eve bakmaya gelen müşterileri akrabası veya eski arkadaşı olarak tanıtır. Olan bitenden haberi olmayan Neriman gelininin akrabası sandığı müşterileri perişan eder ve kaçırtır. Daireyi almaya niyetli müşteriler bile Neriman’a dayanamayarak kaçarlar.
Artık Ece’nin hiç ümidi kalmamıştır, Neriman’a rağmen daireyi satmanın imkansız olduğunu düşünmektedir. Artık herkes dairenin satılmasından umudunu kesmişken bir mucize olur ve Neriman yanında bir emlakçı ile gelir. Emlakçı Ece’nin dairesini alacaktır. Herkes şaşkındır Neriman’ın bu davranışı karşısında… Ancak Neriman’dır bu… Karaman’ın koyunu sonra çıkar Neriman’ın oyunu… Eh, artık Neriman’ın oyununu da diziyi izleyerek görün…
DewiLx
Admin
Admin
DewiLx

MesajKonu: Geri: Benim Annem Bir Melek   Benim Annem Bir Melek EmptySalı Şub. 03, 2009 8:40 am

ECE HAMİLE! NERİMAN ETRAFINDA PERVANE!
Ece kolundaki ağrı için gittiği doktordan “hamile olduğu” müjdesi ile eve döner! Bu haber iki evde de bomba etkisi yaratır. Turuncu ailesinde yaşam değişir. Ece’ye iş yaptırmamak ve yeni toruna iyi bakmak için ev hakli yarışa girer. Hatta küçük Sinem bile annesine iş yaptırmamak için babaannesi ile yarışa başlar. İlgisizlikten şikayetçi Ece, bu kez de gördüğü aşırı ilgiden çıldırır!
Ama bütün bu ilginin ortasında Neriman yine o derin şüpheciğini devreye sokar ve Ece’nin doktorunu kontrole gider! Ev halkı için asıl bomba da o zaman kopacaktır!
DewiLx
Admin
Admin
DewiLx

MesajKonu: Geri: Benim Annem Bir Melek   Benim Annem Bir Melek EmptySalı Şub. 03, 2009 8:44 am

Anneler günü gelmektedir. Herkes Neriman’a ne alacaklarını düşünmektedir. Bu arada Çetin bir arkadaşına bankadan aldığı yüklü bir kredi için kefil olmuş, arkadaşı o kredi ile bir otobüs almıştır, ancak daha ilk seferde arkadaşı büyük bir kaza geçirmiş ve hastaneye kaldırılmıştır.

Artık çalışamayacağı için ve otobüs de hurda haline geldiği için kredi borcu Çetin’in üzerine kalmıştır. Çetin bu haberi, üzülmesinler diye, herkesten saklar. Sadece Metin’e anlatır ve tabi Metin de herkese... Çetin’in bu kötü haberi üzülmesin diye kendisinden saklaması Ece’yi çok duygulandırır.

Yardım etmek ister ve eski arkadaşlarından birini arayarak bir iş ister. Tam ona göre bir iş vardır ama Moskova’da çalışması gerekmektedir. Alacağı para Çetin’in kredi borcunu karşılayacağı için hemen kabul eder.

Çetin’e ve aileye de artık mesleğini yapmak istediğini, biraz Neriman’dan uzak kalmak istediğini söyler. Neriman önce çok sinirlenir ama Ece’nin sakladığı gerçek duygularını öğrenince duygusallaşır. Ona gurbet ellerde bakmak için kendisinin de onunla Moskova’ya gideceğini söyler. Ancak orada Ece’nin çalışacağı yerde herkes İngilizce konuşmaktadır.

Neriman kimse ile anlaşamayacak ve büyük zorluk çekecektir. Neriman hemen kolları sıvar ve İngilizce öğrenmek için çalışmaya başlar. Nalan ona İngilizce öğretecektir. Nalan öğretmen, Neriman da öğrenci olunca....
DewiLx
Admin
Admin
DewiLx

MesajKonu: Geri: Benim Annem Bir Melek   Benim Annem Bir Melek EmptySalı Şub. 03, 2009 8:46 am

Cahit ve Neriman televizyonda izledikleri bir kadın proğramında tartışan karı koca yüzünden fena halde kapışırlar. Cahit kocadan taraftır Neriman kadından. Kavgaları büyüyünce Cahit kapıyı çarpıp Çetin ve Ece’nin evine gider. Bir daha dönmeyecektir Neriman’a. O sırada Çetin ve Ece’nin evinde de kavga vardır ve Ece sinirlenip kapıyı çarparak çıkar ve Neriman’ın evine gider. Metin ve Nalan da Nalan’ın börekleri nedeniyle birbirlerine girerler, ve Metin Çetin’in evine Nalan Neriman’ın evine gider. Hatta Berke ve Sinem bile kavga ederler ve Sinem kadınların yanına Berke erkeklerin yanına gider. Artık iki daire harem ve selamlık gibi olmuştur. İki taraf da hayatlarından çok mutlu imiş gibi davranırlar, hatta karşı tarafı kıskandırmak, pişman etmek için bir sürü numaralar tezğahlarlar. İki daire arasında müthiş bir kıskandırma yarışı başlar. Ancak olay biraz uzayınca herkesin eşi burnunda tütmeye başlar. Hatta eşlerinin en kötü taraflarını bile özlerler. Hepsi eski hallerine dönebilmek için yanıp tutuşmaktadırlar ama inatlaşmayı öyle ileri götürmüşlerdir ki geri dönemezler bir türlü...

DewiLx
Admin
Admin
DewiLx

MesajKonu: Geri: Benim Annem Bir Melek   Benim Annem Bir Melek EmptySalı Şub. 03, 2009 8:48 am

Turuncu ailesinin erkekleri heyecan içinde Avrupa futbol şampiyonasına hazırlanmaktadırlar. Milli takım formaları, bayraklar, flamalar, kukuletalar alınmış maç havası hepsini sarmıştır. Bir sabah hiç beklenmedik bir şey olur. Ece’nin anne ve babası telefon açıp kızlarını ve torunlarını görmek için onlara geleceklerini söylerler. Birden ortalık karışır çünkü Ece’nin anne ve babası Kamuran hanım ile Sururi bey Cahit ve Neriman’ın tam zıddı insanlardır. Neriman’a karşılık verebilen, onunla didişebilen tek insandır Kamuran hanım.

Bütün aileyi olabileceklerin korkusu sarar. Neriman her zaman şık giyinen Sururi bey karşısında kendi kocasının sefil bir biçimde kalmasını istemediği için sıkı bir alışveriş yaparak Cahit ve Metin’i sosyetik beyefendiler gibi giydirir. İki kaynana arasında yaşanacak büyük bir savaşın kokusu duyulmaya başlamıştır artık.

Sonunda Ece’nin anne babası gelirler.Daha ilk saniyede Kamuran ve Neriman arasında birbirlerine laf atmalar başlar. Önceleri zararsız bir laf kavgası olarak başlayan bu didişme Kamuran’ın Sinem’i daha iyi bir okulda okutmak ve Neriman’dan uzak tutmak amacıyla kendi evine götürmeye karar vermesi ile resmen bir savaşa dönüşür.
DewiLx
Admin
Admin
DewiLx

MesajKonu: Geri: Benim Annem Bir Melek   Benim Annem Bir Melek EmptySalı Şub. 03, 2009 8:50 am

Yılbaşı ÖzeL Özet.

Turuncu ailesinde, her özel gün gibi bu yıl yılbaşı için de kriz var!
Her yıl, yemeği Neriman’ın hazırlamasına Ece bu yıl İsyan eder.
Neriman elbette bu isyana prim vermez. Her ikisi de kendi hindilerini pişirmek üzere harekete geçerler.
Bu arada Hayrunisa hanım Avrupa’dan gelecek iş adamları için bir gazinoda rezervasyon yaptırmıştır. Çok önemli misafirleri ile yeni yıla bu gazinoda girecektir.
Elbette yine herşey birbirine karışır. BENİM ANNEM BİR MELEK, yılbaşı özel bölümünde, binbir macera ile ekrana gelecek. Seyirci kendi aileleri kadar yakın gördüğü bu aile ile birlikte SUZAN KARDEŞ, MEHMET ERDEM, ENBE ORKESTRASI, YAŞAR ve NİL BURAK ‘ın da sürprizlerle yer aldığı bir bölüm izleyecek. Bostancılı Neriman ve ailesi ile yeni yılı coşku ile karşılayacak.
Odeyssea
Admin
Admin
Odeyssea

MesajKonu: Geri: Benim Annem Bir Melek   Benim Annem Bir Melek EmptySalı Şub. 03, 2009 6:46 pm

Tavsiye Ederim Çok Komik Bir Dizi

Benim Annem Bir Melek
1 sayfadaki 1 sayfası